close
تبلیغات در اینترنت
آموزش بیش از 10 نوع کیک ودسر سری 3
loading...

pccu

موادلازم :خرمای بدون هسته 30 عددآب جوشیک و یک چهارم فنجانکره یا روغن آب شده یک و یک چهارم فنجانشکریک و یک چهارم فنجانوانیل یک سوم قاشق چایخوریتخم مرغ  2 عددآرد سفید دو و نیم فنجانبیکینگ پودر 2 قاشق مرباخوریگردوی خرد شده 2 فنجانطرز تهیه:آب جوش را روی خرما  می ریزیم و با چنگال خوب له کرده و کنار می گذاریم. پس از آن شکر و تخم مرغ را همراه با وانیل با همزن خوب می زنیم تا به طور کامل غلیظ شود. آنگاهکره یا روغن آب شده را اضافه کرده و کمی هم می زنیم.…

آموزش بیش از 10 نوع کیک ودسر سری 3


موادلازم :

خرمای بدون هسته 30 عدد
آب جوشیک و یک چهارم فنجان
کره یا روغن آب شده یک و یک چهارم فنجان
شکریک و یک چهارم فنجان
وانیل یک سوم قاشق چایخوری
تخم مرغ  2 عدد
آرد سفید دو و نیم فنجان
بیکینگ پودر 2 قاشق مرباخوری
گردوی خرد شده 2 فنجان

طرز تهیه:

آب جوش را روی خرما  می ریزیم و با چنگال خوب له کرده و کنار می گذاریم. پس از آن شکر و تخم مرغ را همراه با وانیل با همزن خوب می زنیم تا به طور کامل غلیظ شود. آنگاهکره یا روغن آب شده را اضافه کرده و کمی هم می زنیم. سپس آرد و بیکینگپودر را که قبلاً الک کرده ایم با کمی از خرمای له شده در مایه می ریزیم ومایه را با دور ملایم هم می زنیم. این کار را هم چنان ادامه می دهیم تاآرد و خرمای له شده با مواد کیک مخلوط شود. پس از آن همزن را کمی تند میکنیم تا مایه، یکدست و صاف شود. سپس همزن را خاموش می کنیم و یک فنجان مغزگردو را اضافه می کنیم و خوب مخلوط می نمائیم. مغز گردو باید به تکه هایکوچک خرد شود و نباید آن را چرخ یا له کرد. حال این مایه را در قالبی کهقبلاً در آن کاغذ چرب شده انداخته ایم می ریزیم و یک فنجان باقی ماندهگردو را روی سطح آن می پاشیم و در طبقه وسط فر که 15 دقیقه قبل روشن کردهایم با حرارت 175 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت می پزیم.

این تنها کیکی است که آرد آن با همزن زده می شود.پس از خنک شدن کیک، آن را از قالب جدا کرده و به هر شکلی که دوست داشتیمبرش می دهیم و سرو می کنیم.


____________________________________________________________________


شیرینی فندق و بادام


مواد لازم:

سفیده ی تخم مرغ2عدد کوچک
پودر فندق (پوست گرفته) 80 گرم
پودر بادام 95 گرم
آرد ساده2قاشق سوپخوری
پودر قند 80 گرم

مواد لازم برای تزیین:

شکلات 75 گرم
کره یک قاشق مرباخوری

طرز تهیه:

سفیده های تخم مرغ را با درجه ی تند همزن برقی به حالتدورانی خوب هم می زنیم تا شکل بگیرد. بعد به تدریج پودر قند را اضافه میکنیم و حدود 6 دقیقه هم می زنیم تا به طور کامل شکل بگیرد. بعد در ظرفیدیگر پودر بادام ، پودر فندق و آرد را با هم مخلوط کرده و به سفیده ها اضافه می کنیم. سپس با قاشق هممی زنیم. آن گاه مواد را در کیسه ای که ماسوره ی ساده قطر 5/1 سانتی متردارد، می ریزیم. سپس با فشار کیسه، شیرینی را به طول 8 سانتی متر روی سینیچرب شده قرار می دهیم و در طبقه ی وسط فر با درجه 160 درجه ی سانتی مترگراد به مدت 25 تا 30 دقیقه می پزیم تا زمانی که شیرینی را با دست لمسکرده و احساس کنیم که خشک شده است.

برای تزیین:

 شکلات قهوه ای را رنده می کنیم. سپس با کره مخلوط کرده و روی حرارت غیر مستقیمقرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا ذوب شود. اکنون نیمی از شیرینی سرد شدهرا در شکلات فرو برده و روی فویل چرب شده قرار می دهیم تا شکلات ببندد.

توجه : اگر اندازه ی شیرینی ها کوچک تر از اندازه داده شده باشد زمان پخت آن کمتر می شود._________________________________________________________________کیک آناناس


مواد لازم :

کمپوت آناناس حلقه شده 1 قوطی بزرگ ( حدود 10 حلقه )
کره پاستوریزه ( برای کارمل) 50 گرم
شکر قهوه ای نصف پیمانه *
آب کمپوت ( برای کارامل) 1 قاشق سوپخوری
کره پاستوریزه یا مارگارین 70 گرم
شکر معمولی یک سوم پیمانه
تخم مرغ 1 عدد
وانیل یک سوم قاشق چایخوری
آب کمپوت نصف فنجان
آرد الک شده 1 پیمانه
بیکینگ پودر1 قاشق مرباخوری
نمک یک چهارم قاشق چایخوری

* منظور از پیمانه ، پیمانه شیرینی پزی است که در همه جا اندازه ثابت و مشخصی دارد.

طرز تهیه :

 آناناس ها را از قوطی درآورده و با دقت در آبکش قرار دهید تا آب آنها کاملاًگرفته شود، ولی حلقه ها نشکند. سپس در یک قالب گرد 25 یا 21 سانتیمتری شکرقهوه ای و یک قاشق سوپخوری آب کمپوت را ریخته و روی حرارت قرار دهید تاکارامل شود. آنگاه 50 گرم کره را به آن افزوده و حرارت را خاموش کنید واجازه دهید تا کره آب شود. سپس آن را هم بزنید، طوریکه کارامل و کره تمامسطح قالب را بپوشاند. اکنون آناناس های حلقه شده را در ته قالب در یک طبقهبچینید. می توانید وسط حلقه های آناناس یک عدد گیلاس ( کمپوت شده ) و درجاهای خالی نیمه های گردو قرار دهید. وقتی این کار را انجام دادید، مایعکیک را به طریق زیر آماده کنید و بر روی آناناس ها بریزید. اگر خواستیدضخامت کیک شما بیشتر باشد، می توانید مایه کیک را دو برابر درست کنید وروی آناناس های آماده شده بریزید. به این طریق کمی کیک شما ضخیم تر میشود.

کره نرم شده ( 70 گرم ) و شکر را بزنید تا سفید شود. سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و باز هم بزنید تا به طور کامل پُف کند. حالا آردالک شده ، بیکینگ پودر و نمک را همراه با نصف فنجان آب کمپوت به تدریجداخل مایه بریزید و مخلوط کنید. وقتی که مایه آماده شد، آن را روی آناناسهای چیده شده در قالب بریزید و سطح آن را به طور یکنواخت صاف کنید. آن گاهقالب را در فر با حرارت 350 درجه فارنهایت در طبقه دوم به مدت 35 الی 45دقیقه بپزید. بعد آن را به مدت 5 دقیقه در خود قالب خنک کنید. سپس کمیقالب را حرکت دهید و اطراف آن را با چاقوی تیز جدا سازید. وقتی مطمئن شدیدکه از قالب جدا شده است 5 دقیقه دیگر اجازه دهید تا خنک شود. پس از آن درظرف گرد و مناسبی برگردانید. این کیک را می توانید هم گرم و هم سرد، سروکنید.

منبع : دنیای تغذیه


_______________________________________________________________


شیرینی نارگیلی یخیمواد لازم برای خمیر:

کره پاستوریزه  90 گرم
اسانس وانیل نصف قاشق مرباخوری
شکر 55 گرم
زرده تخم مرغ یک عدد
آرد 150 گرم
نشاسته ی ذرت 35 گرم
پودر نارگیل  1 قاشق غذاخوری

مواد لازم برای لای خمیر:

پودر نارگیل 180 گرم
شکر دانه ای 220 گرم
تخم مرغ (کمی زده شده) 1 عدد
گیلاس خرد شده 125 گرم

مواد لازم برای روی کیک ( لایه یخی ):

پودر شکر 160 گرم
کره پاستوریزه نرم شده20 گرم
شیر پاستوریزه حدود 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

یک سینی مستطیل شکل به ابعاد 20×19 سانتیمتر را با کاغذ روغنی بپوشانید؛ سپس کاغذ را تا دو لبه ی دیگر سینی بکشید.

کره، اسانس وانیل، شکر و زرده تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا صاف و یکدست شود. همچنیننشاسته و آرد را الک نمایید و کم کم همراه با پودر نارگیل به آن بیفزاییدو روی میز آغشته به آرد ورز دهید تا صاف و یکدست شود. سپس نصف خمیر را جداکرده و در کف سینی پهن کنید.

تمام مواد لازم برای لای خمیر را در کاسه ای ریختهو خوب مخلوط کنید. سپس این مواد را روی خمیری که در کف سینی پهن کرده اید، بریزید . بقیه خمیر را روی این مواد پهن کنید ، طوری که روی مواد راکاملاً بپوشانید. سپس آن را صاف نمایید.

شیرینی را در حرارت 175 درجه سانتیگراد در طبقه وسطفر به مدت 30 دقیقه بگذارید تا بپزد و به رنگ قهوه ای درآید. آنگاه سینیرا در کناری بگذارید تا خنک شود.

برای درست کردن لایه رویی شیرینی، پودر شکر را الک کنید و در کاسه ای مقاوم در برابر حرارت بریزید. کره را همراه با مقدار کافی شیر ،به اندازه ای که تولید خمیر کند مخلوط نمایید ( داگر مایل بودید از رنگخوراکی مجاز استفاده کنید). کاسه محتوی مواد فوق را روی ظرف حاوی آب جوش (روش بن ماری ) بگذارید تا مایه مورد نظر بدست بیاید. آن گاه آن را روی کیکپخش نمایید. در انتها روی تمام کیک پودر نارگیل بپاشید. سپس آن را بهقطعات کوچک تقسیم کرده و در ظرف مناسبی قرار دهید.

طرز تهیه شیرینی نارگیلی  نیز در ویژه نامه نوروز 83 آمده است.

منبع : دنیای تغذیه____________________________________________________________شیرینی شکلاتی با پسته شامی


مواد لازم:

تخم مرغ1 عدد
آرد یک و سه چهارم پیمانه *
پودر قند 1 پیمانه
پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری
کره پاستوریزه 125 گرم
 پودرپسته شامی سه چهارم پیمانه
وانیل یک سوم قاشق چایخوری
بیکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری
پسته خرد شده حدود 250 گرم

* منظور از پیمانه ، پیمانه شیرینی پزی است که در همه جا اندازه ثابت و مشخصی دارد.

طرز تهیه:

کره نرم شده را همراه با پودر قند با همزن خوب هم می زنیم و وانیل را همراه با تخم مرغ به آن اضافه کرده و باز با همزن می زنیم تا به صورت کِرِم درآید. آنگاهآرد را الک کرده و همراه با بیکینگ پودر کم کم به مواد قبلی می افزاییم، وبا قاشق مخلوط می کنیم. سپس پودر کاکائوی  الک شده و بعد پودر پسته شامی ( بوداده ) را اضافه می کنیم تا خمیر لطیفی به دست آید. از مایه خمیر،گلوله هایی به اندازه یک فندق برداشته و در دست گرد می کنیم و در پسته خردشده می غلتانیم . سپس شیرینی ها را در سینی ای که دارای کاغذ چرب شده است،با فاصله می چینیم و برای مدت 20 دقیقه با حرارت 350 درجه ی فارنهایت یا175 درجه ی سانتیگراد در طبقه دوم فر می پزیم. پس از آن شیرینی های سردشده را در کاغذ های کوچک مخصوص قرار داده و در ظرف می چینیم.

منبع : دنیای تغذیه__________________________________________________________________شیرینی بادامی فرانسوی


موادلازم:

سفیده تخم مرغ1 عدد
پودر قند یک چهارم لیوان
آرد سفید 2  قاشق غذاخوری
کره پاستوریزه 30 گرم
وانیلیک چهارم قاشق چایخوری
بادام ورقه ای خرد شده یک سوم لیوان

طرز تهیه:

1- سفیده تخم مرغ  راهم می زنیم تا به خوبی کف کند و از ظرف نریزد. سپس آهسته پودر قند رااضافه کرده و دوباره هم می زنیم. بعد آرد را می ریزیم و با دست مخلوط میکنیم. پس از آن کره ی ذوب شده و وانیل را افزوده و هم می زنیم تا مخلوطیکدست شود.

2- در سینی فر که قبلاً آن را چرب کرده ایم، باقاشق مرباخوری، یک قاشق یک قاشق از مواد آماده شده را با فاصله از هم میریزیم و با پشت قاشق آنها را پهن می کنیم تا دایره ای به قطر 5 سانتیمتردرست شود. سپس از بادام  برروی آنها می پاشیم و در فر با حرارت 180 درجه سانتیگراد می گذاریم تا مدت5 دقیقه یا تا وقتی که لبه های شیرینی طلایی شود، بپزد.

اگر مقدار مواد زیاد بود، هر بار می توانیم یک سینی از شیرینی ها را بپزیم.

این شیرینی همراه قهوه  و چای  سرو می شود و می توان آن را در یک ظرف دربسته به مدت 2 هفته نگهداری کرد.

منبع : دنیای تغذیه____________________________________________________________________رولت شکلاتی با خامه


مواد لازم:

تخم مرغ 5 عدد
شکر 5 قاشق غذاخوری
آرد 5 قاشق غذاخوری
وانیل یک سوم قاشق چایخوری
آب گرم 3 قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
پودر کاکائوی الک شده  2 قاشق غذاخوری
خامه شیرین شده 250 تا 300 گرم
گردوی پودر شده  یک دوم پیمانه *
پودر قندبه مقدار لازم

* منظور پیمانه شیرینی پزی است که در همه جا اندازه ثابت و مشخصی دارد.

طرز تهیه :

فر را از قبل با حرارت 350 درجه فارنهایت گرم می کنیم. زرده و سفیده ی تخم مرغ  را از هم جدا می کنیم. نیمی از شکر را با وانیل و زرده تخم مرغ و نیمی دیگر را با سفیده تخم مرغ خوب هم می زنیم. زرده را با سفیده ای کهکاملاً سفت شده و از ظرف نمی ریزد، مخلوط کرده و با قاشق به حالت دورانی (به یک سمت ) هم می زنیم، طوری که پف آن نخوابد. سپس آرد و بیکینگ پودر وپودر کاکائو را الک کرده و همراه با پودر گردو در سه نوبت به آرامی با مواد فوق مخلوط کرده و در نهایت آب گرم را میافزاییم و کمی مخلوط می کنیم. درون سینی ای به ابعاد 40×30 سانتیمتر کاغذروغنی می اندازیم و مایه ی آماده را در آن می ریزیم . سپس سطح آن را صاف ویکدست می کنیم. سپس در طبقه وسط فر به مدت 20 تا 25 دقیقه می پزیم تا سطحکیک طلایی شود.

اکنون روی میز، کاغذی روغنی به ابعاد 50×40 سانتیمتر قرار داده و پودر قند را بر روی آن الک می کنیم. کیک را از فر در میآوریم واطراف آن را با کارد از سینی جدا کرده و بر روی کاغذی که دارایپودر قند است،برمی گردانیم، طوریکه که سینی هم روی کیک باقی بماند. کیک رابرای مدت نیم ساعت در همین وضعیت قرار می دهیم و در این فاصله خامه راآماده می کنیم.

آن گاه سینی را از روی کیک برداشته و کاغذ روی آنرا جدا می سازیم و رولت ( کیک ) را با کاغذ زیر آن لوله می کنیم. بعد آنرا باز کرده و خامه را روی سطح آن می مالیم و مجدداً آن را بدون کاغذ لولهمی کنیم. می توانیم سطح روی آن را با پودر قند تزیین کنیم . در نهایت آنرا در یخچال قرار می دهیم.

منبع : دنیای تغذیه____________________________________________________________


برشتوک ذرت

مواد لازم:

کره 125 گرم
پودر قند 75 گرم
تخم مرغ 1 عدد
کشمش 110 گرم
آرد ساده 150 گرم
بیگینگ پودر یک قاشق چایخوری
برگه ی ذرت خرد شده (برشتوک) 120 گرم

طرز تهیه:

1- کره و پودر قند را در یک کاسه، با همزن برقی یا با قاشق حدود 5 دقیقه هم می زنیم تا به طور کامل نرم شود.

2- تخم مرغ  را اضافه کرده و هم زدن را ادامه می دهیم.

3- کشمش ، آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و به مواد دیگر اضافه می کنیم.

4- به اندازه یک قاشق مرباخوری از کل مواد برداشته و در برگه ذرت  خرد شده می غلتانیم.

5- شیرینی ها را در سینی چرب شده چیده و شیرینی ها را با فشار دست کمی پهن می کنیم.

6- شیرینی ها را در فری که از قبل گرم شده، در دمای 180 درجه ی سانتیگراد قرار می دهیم تا طلایی شوند.

منبع : دنیای تغذیه____________________________________________________________________


کیک صبحانه موزی


مواد لازم برای 6 نفر :

آرد گندم سفید 200 گرم
شکر 150 گرم
تخم مرغ 2 عدد
کره پاستوریزه 100 گرم
 موز  رسیده 1 عدد بزرگ
بیکینگ پودر 2 قاشق چای خوری
نمک یک هشتم قاشق چای خوری
جوز هندی یک هشتم قاشق چای خوری
دارچین و زنجبیل از هر کدام یک چهارم قاشق چای خوری
خامه پاستوریزه 175 گرم
وانیل یک هشتم قاشق چای خوری

مواد لازم برای روی کیک :

پودر شکر 115 گرم
آب لیموی تازه  5-4 قاشق غذاخوری

روش تهیه :

 کره  و شکر را با همزن برقی به مدت 5-4 دقیقه بزنید. سپس تخم مرغ  را یکی یکی به همراه وانیل اضافه کرده و به زدن ادامه دهید تا مخلوط لطیف شود. سپس خامه و موز  له شده را به مخلوط اضافه کنید. آرد را همراه با بیکینگ پودر، نمک ،جوز هندی، دارچین  و زنجبیل الککرده و کم کم به مایه بالا اضافه کنید . همه مواد را با هم مخلوط کرده درقالب کیک که از قبل چرب شده و روی آن آرد پاشیده اید بریزید. سپس قالب رادر طبقه وسط فر که از قبل با حرارت 175 درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت45-40 دقیقه قرار دهید تا کیک بپزد و روی آن طلایی شود. سپس از فر خارجنموده اجازه دهید کیک کمی خنک شود و از قالب جدا کنید.

روش تهیه رویه کیک :

ابتدا پودر شکر را در یک ظرف بریزید. سپس آب لیمو را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا مایه یکدست شود ( اگر لازم بود مقداربیشتری آب لیمو اضافه کنید). سپس لعاب را روی کیک سرد شده ریخته و اجازهدهید کمی خودش را بگیرد و روی آن یک لایه نازک تشکیل شود. سپس کیک را برشدهید و سرو نمایید.


_______________________________________________________________


سوهان بادامی


مواد لازم برای 18عدد :

بادام خرد شده 70 گرم
کره پاستوریزه 55 گرم
آرد سفید گندم 40 گرم
شکر 100 گرم
خامه ی پاستوریزه 2 قاشق غذاخوری (30 گرم )
وانیل یک هشتم قاشق چای خوری

روش تهیه :

 کره  در یک ظرف روی حرارت ذوب کنید. بادام ، آرد ، شکر، خامه و وانیل را به کره ی ذوب شده اضافه کنید و مواد را به خوبی مخلوطنمایید. سینی فر را با مقداری روغن چرب کنید و به وسیله ی قاشق چای خوریاز مایه بردارید و روی سینی بریزید. این کار ار تکرار کنید تا مایه تمامشود. سوهان ها را در طبقه ی وسط فری که از قبل با حرارت 190 درجه ی سانتیگراد گرم شده به مدت 8-5 دقیقه قرار دهید تا قطر سوهان 6 سانتی متر شده وخشک و طلایی شوند. سپس به وسیله ی کاردک فلزی سوهان ها را از سینی جداکنید و در روی پنجره ی فلزی قرار دهید تا خنک و خشک شود.

انرژی کل 1400 کیلو کالری

منبع : مجله دنیای تغذیه


_____________________________________________________________________


شیرینی بادام زمینی


مواد لازم ( برای 70 عدد شیرینی ) :

آرد گندم سفید 350 گرم
کره پاستوریزه 230 گرم
شکر 250 گرم
تخم مرغ 2 عدد
بیکینگ پودر  1 قاشق چای خوری
وانیل یک هشتم قاشق چای خوری
بادام زمینی بو داده 225 گرم

روش تهیه :

کره و شکر را با همزن برقی خوب به هم بزنید. سپس تخم مرغ ها را یکی یکی همراه با وانیل اضافه کرده و خوب بزنید تا کاملا مخلوطشوند. سپس آرد و بیکینگ پودر را بر روی مخلوط فوق الک کرده و هم بزنید. درآخر بادام زمینی  بدون پوست و دو نیم شده را اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید.

در سینی مخصوص فر کاغذ روغنی قرار دهید و سطح آن راچرب کنید. با قاشق از مخلوط آماده شده به اندازه یک گردو بردارید و درسینی با فاصله قرار دهید. سطح شیرینی را با کف لیوان چرب شده صاف کنید ودر فری که با حرارت 175 درجه سانتی گراد گرم شده، به مدت 15 تا 20 دقیقهقرار دهید تا رنگ شیرینی طلایی شود. هنگامی که شیرینی خنک شد ، آن را بهظرف اصلی انتقال دهید.


_____________________________________________________________________

كیك رژیمی


مواد لازم:

آرد سفید85 گرم
نشاسته ذرت 23 گرم
شكر 195 گرم
سفیده تخم مرغ  255 گرم
كرم تارتار4 گرم
نمك به میزان لازم
رنده پوست لیمو ( اسانس لیمو)1 قاشق سوپ خوری

طرز تهیه :

آرد و نیمی از شكر و نشاسته را با هم در یك ظرف الك كرده و كناری بگذارید. سفیده ها را قدری زده و كرم تارتار و نمك را اضافه كرده و همچنان هم بزنید. در انتها ، نیمه دوم شكر را آرام آرامافزوده و بزنید تا سفیده ، سفید و براق و تقریباً سفت شود و رنده پوستلیمو یا اسانس را هم اضافه كرده و مخلوط كنید. مواد خشك بالا را كه الككرده بودیم روی سفیده ریخته و به آرامی مخلوط كرده و در داخل قالب 20سانتی متری ( چرب نمی كنیم ) ریخته و داخل فربا حرارت 370 درجه فارنهایتیا 185 درجه سانتی گراد به مدت 35-30 دقیقه بپزید . بعد از درآوردن از فروارونه روی تور برگردانید و بگذارید به مدت 2-1 ساعت بماند تا سرد شود بعداز قالب دربیاورید


________________________________________________________________________


کیک لیمو و عسل


مواد لازم:
روغن مایع کانولا3 قاشق سوپ خوری
عسل4 قاشق سوپ خوری
لیموترش یک عدد ( پوست آن رنده شود)
شیر کم چربدو سوم لیوان
آرد150 گرم
بکینگ پودر یک و نیم قاشق چای خوری
رنده ی جوز هندی نصف قاشق چای خوری
سفیده ی تخم مرغ2عدد
کنجددو قاشق مرباخوری

روغن مایع کانولا3 قاشق سوپ خوری
عسل4 قاشق سوپ خوری
لیموترش یک عدد ( پوست آن رنده شود)
شیر کم چربدو سوم لیوان
آرد150 گرم
بکینگ پودر یک و نیم قاشق چای خوری
رنده ی جوز هندی نصف قاشق چای خوری
سفیده ی تخم مرغ2عدد
کنجددو قاشق مرباخوری

طرز تهیه:

فر را در درجه ی حرارت 200 درجه ی سانتی گراد یا 400درجه ی فارنهایت روشن کنید. دریک قالب مربع شکل 18 سانتی متری کاغذ روغنیانداخته ، روی آن را چرب کرده و آرد پاشی کنید.

روغن مایع و سه قاشق سوپ خوری از عسل را در ماهیتابه ای ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید تا به صورت مایع روانی در آید.سپس یک قاشق آب لیموترش تازه ، رنده ی پوست لیمو،  هم چنین شیر رابیفزایید. آرد، بکینگ پودر و رنده ی جوز هندی را با هم مخلوط کرده و بعد،همه ی آن ها را به مواد قبلی بیافزایید. سفیده های تخم مرغ  را خوب هم زدهتا کاملاً سفت شوند، سپس بقیه مواد را اضافه کرده، آهسته و به طور دورانیهم بزنید. مواد آماده شده ی کیک را در قالب بریزید و روی آن را با کنجد بپوشانید و به مدت 25 تا 30 دقیقه بگذارید بپزد تا طلایی شود. آن گاه بقیهی عسل را با آب لیمو ترش مخلوط کرده و مادامی که کیک گرم است، روی آنبریزید. بعد از این که کیک سرد شد، آن را ببرید.


______________________________________________________________________


رولت خرما


مواد لازم:

خرما500 گرم
شكر درشتنصف پیمانه
آرد 3 پیمانه
پودر قندنصف پیمانه
كره سه چهارم پیمانه
شیرنصف پیمانه
زرده تخم مرغ1 عدد
گردو ( نگینی شده) 1 پیمانه

طرز تهیه:

ابتدا كره و پودر قند را می زنیم تا كاملاً مخلوط شوند.بعد زرده تخم مرغ  و شیر  را اضافه می كنیم . آرد را الك كرده كم كم بامواد دیگر مخلوط می كنیم تا خمیری به دست آید كه به دست نچسبد. میز را كمیآرد پاشیده خمیر را صاف می كنیم و به صورت مستطیل برش می دهیم .هسته خرما را بیرون می آوریم در صورت لازم پوست آن را می‌گیریم و به جایآن ، داخل خرما مغز گردو می‌گذاریم. برشی از خمیر را برداشته و خرما رالای خمیر می‌گذاریم. خمیر را اول در سفیده می‌غلطانیم . بعد گردو و شكردرشت را با هم مخلوط نموده و شیرینی‌ها را بعد از سفیده درگردو و شكرمی‌غلطانیم. كف سینی را چرب می‌كنیم شیرینی را در سینی گذاشته به مدت 35تا 40 دقیقه در طبقه بالای فر می‌گذاریم.حرارت فر را روی350 درجهفارنهایت( 175 درجه سانتیگراد) تنظیم می كنیم تا زیر و روی شیرینی كاملاً‌طلایی شود ( می توانیم از پودر نارگیل و كنجد هم به جای گردو استفادهنماییم ).


_____________________________________________________________________

hhv بازديد : 60 پنجشنبه 8 دي 1390 زمان : 06:04: نظرات ()
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبليغات
  • فروشگاه اينترنتی
  • لارجر باکس
  • مکمل بدنسازی
  • آرشيو
  • 1395
  • 1390